passo
Yüzde 61 başarılı çıktım

Yüzde 61 başarılı çıktım

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilimizde yapılacak AK Parti kampı öncesi basın çalışanları ile NG Hotel’de basın toplantısında buluştu. Çoban’ın bir anlamda ‘Nereden Nereye Geldik’ şeklinde özetlenecek icraatlarını gazetelerin haber sayfalarında okuyacaksınız. Yine de kısacada özetleyelim.  Gelir ve giderler artmış. Belediyenin borcu yok.Yatırımlar iki dönem öncesine göre üç misli dört misli artmış. Altyapı, park bahçe […]

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilimizde yapılacak AK Parti kampı öncesi basın çalışanları ile NG Hotel’de basın toplantısında buluştu.

Çoban’ın bir anlamda ‘Nereden Nereye Geldik’ şeklinde özetlenecek icraatlarını gazetelerin haber sayfalarında okuyacaksınız. Yine de kısacada özetleyelim.  Gelir ve giderler artmış. Belediyenin borcu yok.Yatırımlar iki dönem öncesine göre üç misli dört misli artmış. Altyapı, park bahçe çalışmaları da katlanmış. Makine araç ve ekipman sayısı iyi düzeyde. Sosyal kültürel ve sanatsal hizmetler ile çevre konusunda gözle görülür değişimlerin yaşandığını sinevizyon eşliğinde anlattı Belediye Başkanı Çoban.

SIRADA KİM VAR?

İcraatlarını anlattıktan sonra sorulara geçildi. Gazeteci değil de sadece gazetede ara sıra köşe yazan kişiler sahneye çıktı. Kimisi Çoban için yazdığı şiiri okudu. Kimisi başkanı yere göğe koymadı.  Kimisi Çoban ve icraatlarını  başkandan daha çok övdü. Kimisi gece gündüz Başkan’a şükran ve dualarını sunduğunu açık açık anlattı icraatın içinden programında.

Bu tayfanın yağlaması yıkaması bitmek bilmeli. Genç gazeteciler ise ilde gördüğü bir iki meseleyi dillendirdi. Toplantı öncesi herkesin merak ettiği bir soru vardı.

Eylül ayından itibaren Ak Partili yerel yöneticiler hakkında ciddi iddialar var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gitti. Düzce Belediye Başkanı da  gitti. Sırada başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olmak üzere 4-5 belediye başkanından istifa isteneceği gündemde yer alıyor. Acaba Afyonkarahisar’da durum ne?

BEN BU DÖNEMDE ANKARA’YA ÇAĞRILMADIM

Bir soru üzerine Belediye Başkanı Burhanettin Çoban mealen şunları anlattı: ‘Her dönem yerel yöneticilerin çalışmaları Genel Merkezimiz tarafından değerlendiriliyor. Şahsımla ilgili mesele yok. İlimizde yapılan anketlerde belediye hizmetlerden memnun olanların oranı yüzde 61 çıkmıştır. Bu ankete katılanlar sadece Ak Partili değil. Örneğin CHP’lilerin yarısı yaptığımız çalışmaları takdir ediyor ve memnun olduklarını ifade ediyor. Ben bu dönemde Ankara’ya çağrılmadım. Herhangi bir görüşmemiz de olmadı’

Başkan Çoban’ın ifadesine göre sağda solda köşe başlarında konuşulan konuların asılsız olduğu birinci ağızdan teyit ediliyordu.

AK PARTİ KAMPLARI BAŞARILI GEÇTİ

Bir başka paylaşılması gereken konu ise şu: Malum hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan, Bakanlar ve Ak Parti üst düzey yetkilileri Afyonkarahisar’da kampa giriyor. Bu kamp yerinin Erzurum hatta Antalya’da olması konusunda bölge milletvekilleri Genel Merkez nezdinde kulis faaliyetleri yürütmüşler. Afyonkarahisar’da Termal otellerin konumu ve hizmetin güzel olması, belediye imkanlarının son derece geniş kullanılmasından dolayı Ak Parti kamplarının başarılı geçtiğini öğrendik. Bu ilimizin markalaşması ve tanıtımı konusunda büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Başkan Burhanettin Çoban, geçen toplantı sonrası Başbakanımız Binali Yıldırım ulusal basından gelenlere otel ve  Afyondan memnun kaldınız mı ? diye sormasıyla ulusal basın çalışanlarının memnun kaldıklarını paylaştı.

GERÇEK GAZETECİ MERAK EDER

Bu toplantı akılda ne bıraktı konusuna gelince;.

a.İlimize yapılan ve yapılacak yatırımları öğrendik.

  1. Asıl işi gazetecilik olmayan yaşını başını almış kişilerin sordukları veya yaptıkları yorumlar ile böylesi toplantılarda sırıttıklarını öğrendik. Heybende bir şeyin yoksa susmasını bil be birader. Genç gazetecilere abuk sabuk konuşmalar ve yağcılık yaparak olumsuz örnek oluyorsunuz. Her zaman söylüyoruz. Gerçek gazeteci merak eder. Sorar, sorgular. Ve sorusu ile konuya vakıf olup olmadığını gösterir.
  2. Ak Partinin yaptırdığı ankette başkan Çoban’dan yüzde 61 halkımızın memnun olduğunu öğrendik.
  3. Ak Parti kampının bir süre daha ilimizde yapılmasına devam edileceğini anladık.

Siyaset normal ortam ve şartlarda uzun soluklu bir maratondur. Fakat günümüzde  siyasette bir gün bile uzun sayılıyor. Malum OHAL var. Karar verici tek kişi.

O nedenle yarının ne getireceğini böylesi ortamlarda doğru analiz etmek zordur.

Mutlu ve aydınlık yarınlara…

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır