passo
Yüzde yüz yerli, yüzde yüz milli AFLORA

Yüzde yüz yerli, yüzde yüz milli AFLORA

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Emre Semiz ve aynı birimde Gıda Mühendisi Kübra Azel Bayar konuk oldu. AFSÜ’nün 2018 yılında kurulduğunu söyleyen AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Emre Semiz, “TTO 2019 Ağustos ayında kuruldu. […]

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Emre Semiz ve aynı birimde Gıda Mühendisi Kübra Azel Bayar konuk oldu.

AFSÜ’nün 2018 yılında kurulduğunu söyleyen AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Emre Semiz, “TTO 2019 Ağustos ayında kuruldu. Bugün 18 Ağustos 2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararı ile ihracat destekleri hakkında karar yayınlandı. Şirketlerin yurtiçi marka tescil belgesine sahip oldukları markaların yurt dışında tescili ve korunmasına ilişkin giderlerin yüzde 50 oranında ve yıllık 750 bin TL kadar destekleyecek. Ayrıca bu kararnamede Turqualty kapsamında yıllık 4 milyon TL’den 100 milyon TL’ye kadar destekleri mevcut” diye konuştu.

“Gıda takviyelerinde ruhsatlandırmada sona gelindi”

“AFLORA’nın AFSÜ TTO A.Ş. öncülüğünde ve büyük hissedar olarak katılımı ile kurulmuştur” diyen Gıda Mühendisi Kübra Azel Bayar, “Şirket ürün portföyünü, içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan, üreticiden tüketiciye kadar geçen tüm aşamalarda hiçbir kimyasal süreçten geçmemiş soğuk sıkım sabit yağlar, saf uçucu yağlar, zamanında ve uygun şekilde toplanmış bitki çaylarından oluşturmayı amaçlamıştır. Bu ürünlerin yanı sıra ruhsatlandırma işlemlerinin sonuna gelindiği gıda takviyelerinin, Eczacılık Fakültesi akademisyenleri tarafından AR-GE çalışmaları devam kozmetik ürünlerin ve yine AFSÜ TTO bünyesinde gerçekleştirilen Tıbbi Mantar Üretim tesisinde üretilecek ürünlerin de ilerleyen zamanlarda AFLORA ürün portföyüne eklenmesi planlanmaktadır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır