Reklam

Reklam

passo
“Zaman yönetimi çok önemli”

“Zaman yönetimi çok önemli”

Gün FM’de yayınlanan İletişim Hayattır isimli program ilk yayınıyla dinleyicileriyle buluştu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programa İletişim Uzmanı Eren Gökyer konuk olarak katılıyor. İletişim Hayattır her Çarşamba 10.00–11.00 saatleri arasında Gün FM’de yayınlanıyor. İlk programda zaman yönetimi konusu işlendi. “Yaşamdaki farkındalık düzeyimizi arttırabilmemiz lazım” Zamanın dünyada herkese eşit olarak dağıtılan tek […]

Gün FM’de yayınlanan İletişim Hayattır isimli program ilk yayınıyla dinleyicileriyle buluştu.

Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programa İletişim Uzmanı Eren Gökyer konuk olarak katılıyor. İletişim Hayattır her Çarşamba 10.00–11.00 saatleri arasında Gün FM’de yayınlanıyor.

İlk programda zaman yönetimi konusu işlendi.

“Yaşamdaki farkındalık düzeyimizi arttırabilmemiz lazım”

Zamanın dünyada herkese eşit olarak dağıtılan tek zenginlik olduğunu kaydeden İletişim Uzmanı eren Gökyer, “Zamanın depolanması ve başka yerden satın alınması mümkün değildir. Herkes zamanı nasıl yöneteceğiyle ilgili problemler yaşıyor. Her alanda odaklanamama çok önemli. Zamana hâkim olamamamız yaşam kalitemizi düşürür. 24 saati üçe bölelim. 8 saat çalıştık, 8 saat uyuduk. Geriye kalan 8 saatte ne yaptığımızı düşünelim. Kendimize ayırdığımız bu 8 saatte zamanı doğru yönetemezsek hayatımızın kalitesi de düşecektir. Adeta bir anaforun içinde hayatın nasıl geçtiğinin farkına varmıyoruz. Zamanın nasıl bu kadar hızlı geçtiğini anlamıyoruz. Günler, aylar akıp geçiyor. Geriye dönüp baktığımızda zamanı doğru yönetemediğimizi fark ediyoruz. Oysa yaşamdaki farkındalık düzeyimizi arttırabilmemiz lazım. Başarı ya da başarısızlığa ulaşan insanları ayıran temel nokta zamanlarını nasıl yönettikleridir” şeklinde konuştu.

“Güzel insanlarla, güzel sohbetlerle kaliteli bir hayat oluşturabiliriz”

Zamanın yetersizliğinden şikâyet ettiğimizi ama bununla ilgili eyleme geçemediğimizi söyleyen Gökyer, “Hayatımız çok kısa. Bu kısa süreyi eyleme geçerek, kafamızdaki düşünceleri hayata geçirerek, derinliğimize derinlik katacak insanlarla birarada olarak geçirmeliyiz. Güzel insanlarla, güzel sohbetlerle kaliteli bir hayat oluşturabiliriz. Bunun sonucunda büyük keyif alır ve motivasyonumuzu sağlarız” diye değerlendirmede bulundu.

Zaman yönetiminin tüm yönleriyle konuşulduğu İletişim Hayattır programına dinleyiciler de yoğun iletiyle katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır